REHVIVAHETUS

REHVIVAHETUS

Rehvivahetus on protsess, kus vahetatakse sõiduki rehvid vastavalt ilmastikutingimustele ja aastaajale. See tähendab suverehvide vahetamist talverehvide vastu või vastupidi. Rehvivahetust tuleks teha vastavalt aastaajale, et tagada sõiduki ohutus ja optimaalne jõudlus erinevates tee- ja ilmastikutingimustes.


Eestis on rehvivahetuseks kaks põhilist aega - kevadel ja sügisel. Kevadel vahetatakse talverehvid suverehvide vastu ning sügisel vastupidi. Tavaliselt soovitatakse rehvivahetus teha enne 1. mai ning talverehvid tuleks paigaldada tagasi enne 1. detsembrit. Siiski võib rehvivahetuse aega mõjutada ilm ja teeolud ning sel juhul tuleks rehvide vahetamist teha vastavalt vajadusele.


Rehvivahetus on oluline osa sõiduki hooldusest ning aitab tagada sõiduki ohutuse ja parima jõudluse erinevates tee- ja ilmastikutingimustes. Kui soovite tagada oma sõiduki hea seisukorra ja turvalisuse, siis ärge jätke rehvivahetust viimasele minutile ning tehke seda vastavalt aastaajale ja vajadusele. Kindlasti tuleks arvestada ka sellega, et enne seaduslike kuupäevade kättejõudmist on paljud spetsialistid hõivatud ning te ei pruugi kohe aega saada.

Contact Us

Mis juhtub, kui rehve õigel ajal ei vahetata?

Kui rehve õigel ajal ei vahetata, võib see põhjustada mitmeid probleeme ja ohtlikke olukordi sõidukiga. Kui talverehvid on suvel sõidukil ja vastupidi, võib see halvendada sõiduki haardumist teega ning pikem pidurdusmaa võib suurendada ohtu liiklusõnnetuste tekkeks. Näiteks võivad suverehvide kasutamisel talvistes tingimustes (lume, jää ja madalate temperatuuride korral) rehvid libiseda ja kaotada haardumise, mis võib põhjustada auto juhitavuse kaotuse ja ohtliku liiklusõnnetuse.



Samuti võib valede rehvide kasutamine kahjustada rehve ennast, eriti kui neid kasutatakse vastavalt ettenähtud hooajavälisel ajal. Vale rehvitüübi kasutamine võib suurendada ka kütusekulu ja kulumist, mis võib viia rehvide kiirema kulumiseni ja vajaduseni need varem välja vahetada. Näiteks, kui sõidate suvel talverehvidega, siis võite olla kindlad, et järgmisel talvel neid kasutada ei saa. Rehvimuster kulub ning selle omadused kaovad. Suverehvidega talvel sõitmine on seadusega keelatud ning loodetavasti seda keegi ei tee.

HELISTA

Peamised probleemid rehvidega ning nende lahendamine

Rehvidega seotud probleeme on palju ning tekkepõhjuseid on mitmeid. Esiteks võivad inimesed ise teha valed valikud ning sellega tekitada endale probleeme. Teine variant on see, et auto seisukord ei ole hea ning tekivad ootamatud kulumised näiteks rehvi sisemisel küljel. Tegemist on väga ohtliku veaga, mida ei pruugi alguses märgata, kuid ohtlikus olukorras võivad rehvid teid alt vedada.


Vaatame üle mõned peamised probleemid rehvidega ning lahendused:


Rehvide kulumine: Kui rehvid on kulunud, siis halveneb nende haardumine ja pidurdusmaa, mis suurendab ohtu liiklusõnnetuste tekkeks. 

Lahendus: Rehvide regulaarne kontrollimine ja vajadusel õigeaegne väljavahetamine.


Rehvirõhu probleemid: Liiga madal rehvirõhk võib põhjustada rehvide kiiremat kulumist, halvendada juhitavust ja suurendada kütusekulu. Liiga kõrge rehvirõhk võib samuti halvendada juhitavust ning suurendada rehvide kulumist. 

Lahendus: Rehvirõhu regulaarne kontrollimine ja vajadusel õigeaegne seadistamine.


Ratta tasakaalustamatus: Tasakaalustamata rattad võivad põhjustada vibratsiooni ja halvendada juhitavust. 

Lahendus: Rehvide tasakaalustamine spetsialistide poolt.


Vigastused ja kahjustused: Rehvide kahjustused võivad põhjustada rehvi purunemist ja halvendada haardumist teega. 

Lahendus: Rehvide regulaarne kontrollimine, et tuvastada kahjustused ja vajadusel rehvi väljavahetamine.


Vale rehvivalik: Vale rehvivalik võib halvendada sõiduki juhitavust ja ohutust ning suurendada kütusekulu. 

Lahendus: Õige rehvivaliku tegemine vastavalt sõiduki tüübile, ilmastikuoludele ja sõidustiilile. Alati võib nõu küsida ka spetsialistidelt, kes soovitavad teile parimad lahendused.

KIRJUTA
Share by: